יום א'


03 ביולי
  • צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן
    עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ…
  • עופר לוי מחזק את אייל גולן: "חזק ואמץ"
    עופר לוי בריאיון ל-בטריבונה מדבר על פרשת הזמרים המפורסמים והקטינות בה נחשד אייל גולן: "הוא חף מפשע ולא אנס, הן פיתו אותו. שרואים אדם מצליח רוצים להפיל אותו. שמלבינים פני…
  • בונדק: החרם על עופר לוי הוא פשע תרבותי
    ישראל בונדק בטור אישי ל-בטריבונה על דבר החרם שפרסמנו לראשונה: צריך להעמיד את רדיו דרום 101.5 לדין ולשלול את רישיונם על החרם נגד עופר לוי. אין שום סיבה בעולם להחרים…

חדש במדור זה

האזינו למשהו: מוזיקה בלי הפסקה

לוח אירועים

צפו: עופר לוי בשיחה אישית עם חגי אוזן

עופר לוי בראיון נרחב ומרתק מדבר על הכול, התקופה החדשה ("ניסו ללמד אותי לשקר"), הזמרים ("לא יכול לשמוע זמרים תימנים"), החברות עם זוהר ארגוב ("היה מקשיב לי בנעימים"), על המו"מ עם הפלסטינים ("אף אחד לא יכול להגיד שארץ ישראל שלו") על גיוס חרדים לצה"ל ("שיתגייסו, וילמדו תורה"), ומרחיב במוזיקה. תכנית ראשונה, מתוך סדרת הראיונות החדשה "שיחה אישית"  

שיחה אישית עם חגי אוזן. עופר לוי שיחה אישית עם חגי אוזן. עופר לוי צילום: ראובן יעקובי
חגי אוזן רביעי, 16 אפריל 2014 23:00

אהבתם? לחצו לייק!
Tribona366

"אני מתנגד לכנות אותה מוזיקה מזרחית. אני לא מסכים איתך, היא לא מוזיקה מזרחית. אני לא זמר שיודע לסלסל. מודה, אני יודע להגיש. זה לא משחק, נהפוך הוא, זאת האמת. קח את יצפאן שהוא אלוף העולם, בעצם, בחיים האישיים שלו יצפאן הוא שחקן, בטלוויזיה ובתכניות - זה יצפאן האמיתי". עופר לוי פותח את סדרת הראיונות החדשה "שיחה אישית" באתר בטריבונה שבה נכיר יותר לעומק זמרים מובילים במוזיקה המזרחית, בהגשת חגי אוזן.

עופר לוי אז מי זה עופר לוי האמיתי?
"עופר האמיתי, זה כל הזמן האמיתי, לכן אין לי משחק, זאת הבעיה שלי, לא אוכלים אותי, לא קולטים אותי, לא מבינים אותי, כי אני אמיתי. אין לי חרטא. האמת שגורה בפי, שאני אומר את האמת כל הזמן היא לא יכולה לחדור, אתה חייב לספוג ולקבל אותה. אתה חייב להיות פילטר".

פעם באת הביתה ואמרת לעצמך, 'עופר תירגע, בוא נשחק את המשחק'?
"קשה לי לשקר, ניסיתי ללמוד לשקר, עם יוסי בן דוד, 'תפרגן, מה אכפת לך, תגיד שכולם גדולים, תגיד שכולם זמרים גדולים', אמרתי, באמת מה אני יפסיד אני יתחיל לשקר – אבל אני לא יכול, תעזבו אותי, אל תשאלו אותי שאלות על זמרים ואני לא יענה, אני לא רוצה לשקר, לא יודע לשקר, אתה יודע מי זמר גדול? ג'ורג' וואסוף, עבד אל והאב,, פאריד, חוליו. אל תשאל אותי על זמרים לא טובים 'אם הם טובים או לא', תראיין את עצמך". 

וזוהר ארגוב? אפילו נסרין, הזמרת שאני מנהל, אומרת שזוהר זה עבד אל והאב של ישראל.
"היא שקרנית, והיא צבועה ומזויפת. אל תשקרי, מלמדים אותה לשקר, אין לה ברירה, בתוך הברנז'ה של השקרים, היא חייבת לדעת לשקר כמוכם. זוהר היה לו קול יפה.. היינו חברים, עזוב אותך מכל הג'ויינטים וכל החרטא, אהבתי אותו בתור בנאדם, אחלה בנאדם, לב גדול, קול הכי נעים לאוזן, הקול של זמר תימני אני לא יכול לשמוע זמרים תימנים, לא יכול, אבל את זוהר ארגוב רצינו לשמוע, אהבנו, הייתה לנו תאווה, לנסוע לאילת באוטו, איזה כיף זה היה, איזו תקופה.."

ואם הוא היה חי?
"אם הוא היה חי, והיה בריא, הוא היה עבד אל והאב אמיתי. הוא היה דומה לי בדבר אחד, מפרגן באמת, לי הוא אמר 'אתה זמר ענק, וישמעו עליך כולם', הוא היה מופיע במועדונים, שר לפניי את ה-45 דקות שלו עם קלידן והוא היה מזמין אותי, והיה הולך לספה ויושב ומקשיב בנעימים.."

"אף אחד לא יכול להגיד שארץ ישראל היא שלו"

עופר לוי חגי אוזן שיחה אישית אתה לא חושש שיש חילול ה' בשינויים שלך בחיים?
"זה קידוש ה'. אם אני הייתי רה"מ לא הייתי טס לאמריקה, ששלמה היה מלך, מלכת שבא באה עד אליו. אם רה"מ יניח תפילין יומיום וישלח את למקווה את האישה שלו, ואם רה"מ ישמור שבת כהלכתה, יחבוש כיפה על הראש, ויגיד 'אני יהודי, גאה להיות יהודי', אז הוא ייחשב רה"מ בעיניי, כרגע, פטפטן, עיתונאי, פולטיקאי, לא יותר מזה".

אתה חושב, שמבחינת הגישה שלנו למו"מ עם ערבים הייתה יכולה להיות טובה יותר אם היינו מדברים איתם בשפה שלהם? הרי, אנחנו מסתדרים איתם מוזיקלית.
"גם ככה בארץ ישראל כולנו כבר אורחים, הטורקים אורחים פה, הפלסטינים באים אלינו יוצאים ונכנסים, הערבים שגרים בתוך אדמת ארץ ישראל, הם אורחים שלנו, והתורה מלמדת על הכנסת אורחים של אברהם אבינו, אף אחד לא יכול לבוא ולומר לעולם שארץ ישראל שלו. כולם אוהבים את כולם... אי אפשר לעשות אהבה באמת או שלום, אם אין פרטנר".

יש מחלוקת גדולה בעם אם לגייס חרדים או לא.
"אם רמטכ"ל היה תלמיד חכם ולא כסיל, היה עם מי לדבר.. רמטכ"ל צריך לדעת בראש ובראשונה, תורה, שיש לך חיל אוויר, גולני, טנקים נגמשים, תותחנים, טילים, יש לך בצבא כמה חילות.. חשוב שיהיה חיל שיושב ולומד תורה, כי תלמוד תורה כנגד הכול. אם אני לוקח חיילים חרדים, הם חיילים, שיהיו חיילים, שיהיו עם מדים ודרגות, אבל שיישבו ללמוד תורה להצלחת חיילי ישראל, זה צבא. צריך שיהיה גם רבנים בצבא".

הם יסכימו עם זה לדעתך לפשרה שאתה מציע?
"עכשיו אני מציע וזה יהיה, כי עופר לוי מדבר, כך צריך להיות. אני פוקד להם מפה, ומי שלא יקשיב יפסיד, ואנחנו נראה את זה, בחייהם".

איפה נראה את עופר לוי בעוד 5 שנים?
"אמרתי את זה לפני 30-20 שנה, אני מאוד מקווה שאני יזכה, וכולנו נזכה ביחד בע"ה, לראות את בית המקדש השלישי".

מי ישיר לידך בשירת הלווים שיקום בית המקדש?
"תהיה תחיית המתים, אז משה רבנו יקום ראשון.. אני יהיה הקטן שבקטנים, רק משה יחליט, אני קטונתי".  צפו בראיון המלא.

>> 10 השירים הגדולים שיצאו בזמן האחרון

>> צפו: לפיד סידלר בהופעה של מרגול וזהבה בן

(צילום: ראובן יעקובי - "פיקסל צילום", ניר שבתאי)

ותקבלו עדכוני מוזיקה ישירות לפייסבוק שלכם